Pogoda

     
     
    Pokrywa śnieżna: 5-40 cm
  Warunki narciarskie: dobre
  Czynne wyciągi: 9/29

   

 Kamery on-line

 Trasy biegowe

  Zieleniec trasy biegowe

 Kalendarz lato 2019

     
  Zieleniec - kalendarz 19-28 lipca 2019
  300 lat Zieleńca - obchody połączone z bogatym programem kulturalym, sportowym i rekreacyjnym
  Zieleniec - kalendarz 27-28 lipca 2019
  Odpust Św. Anny
  Zieleniec - kalendarz 27 lipca 2019
  Klasyk Kłodzki - maraton szosowy
  Zieleniec - kalendarz 28 lipca 2019
  Mistrzostwa Dolnego Śląska - maraton MTB
  Memoriał im. Artura Filipiaka
     

 Reklama

   

 Polecamy

Trasy biegowe Gór Orlickich i okolicGóry Orlickie oferują wręcz idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Łącznie w okresie zimowym przygotowanych jest ok. 212 km tras, o zróżnicowanym poziomie trudności. Są to trasy zarówno łagodne, idealne dla mniej doświadczonych narciarzy jak i trasy trudniejsze, które z pewnością zadowolą doświadczonych miłośników narciarstwa biegowego.

Główną trasę stanowi w przeważającej części szlak Jiráskovy biegnący grzbietami Gór Orlickich wokół najwyższego szczytu - Wielkiej Desztnej. Narciarze mogą skorzystać z kilku oznakowanych pętli, oferujących wiele atrakcji przyrodnicznych (np. Bukacka) oraz kulturowych, spośród których warto zwrócić uwagę na grupę warowną Hanicka, Kaplicę Kunsztacką czy też Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Neratovie.

Turyści mogą też skorzystać z samochodowych przejść granicznych do Republiki Czeskiej w Orlickim Záhorí i Bartosovicach v Orlickch Horách lub przejść pieszych. Takie znajdują się przykładowo przy Schronisku Masarykova Chata na Serlichu, na szczycie Orlicy oraz w okolicach Cihalki (trasa z Jamrozowej Polany).

Czeskie trasy tworzą pętle bądź też łączą się z trasami po polskiej stronie granicy. Są one przygotowywane dwa razy w tygodniu. Tam, gdzie jest to możliwe, jedna trasa przygotowana jest do techniki klasycznej, a druga, równoległa do techniki łyżwowej. Miłośnicy techniki łyżwowej z pewnością najbardziej docenią pętlę w Orlickim Záhorí.

Trasy są oznakowane pomarańczowymi znakami kierunkowymi, w miejscach wejścia na trasy umieszczone zostaly duże mapy.

Mapa tras biegowych
Mapa tras biegowych Gór Orlickich (PDF)
(źródło: http://www.orlickehory.net)